A A A

Pozvánka na jubilejný 10. ročník Podtatranskej výstavy kanárikov Kežmarok 2017 pre verejnosť sprístupnenú v dňoch 13.-15. októbra 2017 Október je druhým jesenným mesiacom roka a práve v októbri sa koná Podtatranská výstava kanárikov v historickom meste Kežmarok na ktorej vystavované exempláre ponúkajú ten najkrajší pohľad na kombinácie, pestrosť, rozmanitosť a rôznorodosť farieb. Príroda sa nehrá len s farbami lístia stromov, lúk a kvetov ale aj s farebnosťou peria , a že výsledok je dokonalý o tom niet najmenších pochýb.

Kanáriky a exotické vtáctvo nám ukazujú, aká je prirodzená kombinácia , pre nás často nezlučiteľných farieb. Pre potešenie Vašich očí, nielen z farieb ale aj spevu a rozmanitosti druhov sme pre návštevníkov pripravili už v poradí 10.ročník špeciálnej medzinárodnej výstavy týchto pestrofarebných operencov. Podtatranská výstava kanárikov v Kežmarku ma propagačný charakter so zreteľom na množstvo variant farebných, postavových kanárikov a krížencov chovaných /nie len odchovaných/ doma ale i získaných v zahraničí. Je usporiadaná k informovaniu a propagovaniu širokej verejnosti a mládeže o rozsahu , úrovni tejto záujmovej činnosti ako i súťaženiu medzi chovateľmi kanárikov včítane odborného posúdenia vystavovaných vtákov. Vystaviť a odborne posúdiť svojich chovancov s registračným krúžkom 2016 a 2017 si môže dať nie len organizovaný chovateľ , ale i laik – občan v rámci EÚ, ktorý vtáčikov ma pre svoje potešenie. Posudzovať budú odborníci – posudzovatelia zo zahraničia .Vystavujú už tradičné chovatelia z Poľska najmä z družobného mesta Nowý Targ, chovatelia z Čiech a celého Slovenska včítane členov KCHFPKaK na SK. Po vstupe do novozriadených priestoroch Mestskej knižnice na Hlavnom námestí č.64 v dňoch 13.-15.10.2017 si vychutnajte pestrosť našich operených spoločníkov . Nechajte sa uniesť nielen ich farebnosťou , ale aj prekrásnym spevom, hrdosťou, majestátnosťou, osobitosťou a rozmanitosťou a aspoň počas návštevy zabudnite na problémy vyplývajúce zo spôsobu dnešného života. Na Vašu návštevu či už ako vystavovatelia, alebo návštevníci sa tešia usporiadatelia.

Viac info: Podolinský Karol, mobil: +421 905694123

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.