A A A

Bude najväčšia na Slovensku! Zvieracia klinika, ktorá už vyrastá na sídlisku Vlčince v Žiline, ponúkne domácim miláčikom skutočný luxus.

Veterinárne zariadenie s perfektne vybavenými operačnými sálami, možnosťou pooperačnej hospitalizácie či nonstop pohotovosťou by malo prijať prvých pacientov presne o rok.

Zvieracia klinika

Psíky, mačky, škrečky, andulky a mnoho ďalších domácich miláčikov sa môže tešiť na špeciálnu zdravotnú starostlivosť! Nová veterinárna klinika, ktorá vyrastá v Žiline, sa bude špecializovať najmä na ne. Keďže už dostala všetky povolenia potrebné na začatie výstavby, hotová by mala byť začiatkom budúceho leta.

„Dvojposchodová budova bude bezbariérová. Nebude v nej chýbať výťah, ani vlastné parkovacie miesta. Na prízemí nájdu klienti kadernícky salón pre miláčikov aj predajňu so širokým výberom krmiva,“ približuje prostredie budúceho luxusu pre zvieratká veterinárny lekár Branislav Bajužík (40). „V nových priestoroch budeme mať štyri nové ambulancie, dve plne vybavené operačné miestnosti a veľkú čakáreň. Samozrejmosťou bude röntgen, ktorý budú mať k dispozícii zvieratká do 150 kilogramov. Ďalšími výhodami budú endoskopické prístroje a sonograf,“ dopĺňa.

Plusom kliniky bude, že v nej štvornohí miláčikovia budú môcť po operačných zákrokoch zostať hospitalizovaní. Majiteľ zvieratka tak bude mať istotu, že ich miláčik je v tých najlepších rukách. „Vyjdeme v ústrety aj tým, ktorí na klinike budú chcieť počas hospitalizácie zostať so svojimi miláčikmi,“ prekvapuje Branislav Bajužík.

Predpokladá sa, že do zariadenia budú pacienti prichádzať z celého okolia od Považia až po Liptov. Podobné veterinárne zariadenie je totiž len v Bratislave a v Košiciach. Malé súkromné ambulancie zo severného regiónu Slovenska reagujú na vyrastajúcu zvieraciu kliniku rôzne. Niektorí sa tešia na spoluprácu pri ťažkých zákrokoch, iní sa zase obávajú, že im odbudnú pacienti.

Výhody pre miláčikov

  1. Pri budove novej zvieracej kliniky bude parkovisko s piatimi parkovacími miestami a jedným vyhradeným pre zdravotne postihnutých.
  2. Samotný interiér ponúkne miesto salónu pre zvieratá v suteréne, veľkú predajňu krmiva a chovateľských potrieb na prízemí. Klinika bude mať aj štyri ošetrovne a dve operačné sály na poschodí.
  3. Budova veterinárnej kliniky bude bezbariérová, s výťahom.
  4. Veterinárny tím plánuje v budove zriadiť nepretržitú 24-hodinovú pohotovostnú službu pre domácich miláčikov.