A A A

Mačky

Mačky sa veľakrát javia tak maškrtné, že to ich majiteľa doháňa až k šialenstvu.
Mačky sa veľakrát javia tak maškrtné, že to ich majiteľa doháňa až k šialenstvu. O jednej kapsičke sníva, druhej nie a z maškŕt, ktoré ste im nakúpili, si vyberú iba jeden druh. Ale nie je to rozmar, môžu za to ich chuťové receptory a trávenie, ktoré je úplne odlišné od psieho.

Mačky veľmi citlivo reagujú na jemné odtiene horkej chuti a úplne im chýbjú receptory sladkej chuti. Čo sa týka trávenia, majú problémy so sacharidmi a naopak ich poteší mäso, z ktorého čerpajú bielkoviny a tuky.

Kočky jsou daleko lepší lovci než jejich bratranci tygři, tvrdí vědciSpecialisté na kočky vybavili 100 domácích koček GPS zařízením a pohybovými senzory a sledovali pak jejich pohyb. Utvrdili se, že domácí kočky loví stejně jako velké kočkovité šelmy, ale jsou navíc hbitější a vytrvalejší.

Toto tvrzení se objevilo v epizodě Cat Watch 2014, kterou vysílal televizní kanál BBC2. Experimentátoři ukazovali například záběry koček, jak chytaly ptáky. Podle nasnímaných obrázků a porovnání divokých kočkovitých šelem došli výzkumníci k závěru, že domácí mazlíčci mají v sobě víc pravěkého loveckého pudu než jejich velcí divocí bratranci. Projevili lepší loveckou techniku, větší výdrž i trpělivost.
Experti z Royal Veterinary College studovali i rozdíly mezi městskými kočkami a těmi venkovskými. Hospodářské kočky jsou daleko více odkázány na lov.

Japonský kocour, který zmizel při tsunami, se po třech letech vrátilDlouhé tři roky vzpomínali japonští manželé na svého kocoura Suiku, který se ztratil po ničivém tsunami. Nyní se jejich mazlíček vrátil domů - v nedalekém lese ho objevili kolemjdoucí a díky obojku ho vrátili jeho původním majitelům.

Černý krátkosrstý kocour žil s Kazuko Jamagišiovou a jejím manželem Takeem ve městě Ofunato v prefektuře Iwate na severovýchodě Japonska, dokud 11. března 2011 neudeřilo silné zemětřesení s následným tsunami.
Dům Jamagišiových sice unikl zkáze, ale jejich kocour zmizel. Hledali ho tři měsíce, než se vzdali naděje.

Vžil jsem se do koček, tvrdí tesař, a stvořil jim opičí dráhuNěmecký tesař Stefan Hofmann usoudil, že jeho kočky jsou nešťastné. Hračky z obchodu je neuspokojovaly a evidentně se trápily.

Místo, aby se po práci vítal se šťastnou kočičí rodinou, nacházel Stefan Hofmann byt ve zdemolovaném stavu: rozškrábaný gauč, roztrhané záclony. Z toho usoudil, že se kočky doma nudí, chybí jim pohyb a možnost hry.
Rozhodl se proto obětovat kus bytu a vytvořit jim něco jako opičí dráhu. "Něco, co by je motivovalo ke hře a mohly projevit i své lovecké pudy," uvažoval.

Mačky sú schopné spať v extrémnych poloháchMačky sú nesmierne elegantné zvieratá. Skáču s absolútnou ľahkosťou a behajú tak, že ich ani len nepočujeme. Ich noblesa sa však končí vo chvíli, keď si doprajú šlofíka. Týchto 30 mačiek dokazuje, že sa dokážu vyspať hocikde a hocijako. Podivné a vtipné polohy vyzerajú často také nepohodlné, že sa pri tom sa rozum zastavuje. Nečudo, že spia priemerne až 19 hodín denne. Galériu zostavil magazín Bored Panda.

Zaujímajú Vás Mačky? Je tu fórum práve pre Vás


Zabavte sa!

V Brazílii prichytili mačku, ktorá pašovala do väzenia mobil a pílkuMačku prenášajúcu pílku a mobilný telefón "zadržali" v bráne väznice v severovýchodnej Brazílii, informovala dnes agentúra Reuters. Väzenskú stráž prekvapilo, keď zbadala prejsť cez hlavnú väzenskú bránu bielu mačku s trupom obaleným lepiacou páskou. Pri bližšej kontrole zistila, že mačka niesla aj vrtáky, slúchadlá, pamäťovú kartu, batérie a telefónnu nabíjačku.

MEDZINÁRODNÁ   VÝSTAVA   MAČIEK  VINIČNÉ 16.+ 17. jún 2012Propozície medzinárodnej výstavy mačiek vo Viničnom pri Bratislave 16.a 17. jún 2012

Viničné, Spoločenský dom, Cintorínska 13

GPS: N 48° 16' 15.1913654" , E 17° 18' 2.2644711"

Predpokladaný posudzovatelia: zmena vyhradená !!

Elisabeth Steinhauser (AT) I-II, Soňa Ivanková (SK) I-II, Donatella Mastrangelo (SK) AR, Květa Mahelková (CZ) AR, Eric Reijers(CZ) AR

Kompletne vyplnené prihlášky potvrdené Vašou ZO s ústrižkom o zaplatení výstavného poplatku, platby a prihlášky stevardov a žiakov zasielajte na adresu:

Helena Poláčková, Hornozelenická 18, 900 28 Zálesie, Slovenská republika

e-mail : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

tel./fax: 00421-2-45 94 63 64

mobil: 0903 430 575