A A A

Kone

Národný žrebčín „Topoľčianky“, š.p. Vás srdečne pozýva na DREZÚRNE PRETEKY MAJSTROVSTVÁ SR V DREZÚRE
Termín konania: 14.-16.07.2017 (piatok - sobota - nedeľa)
Začiatky súťaží: 7:30 hod.

Miesto konania:
 Historická jazdiareň Národného žrebčína „Topoľčianky“, š.p.

História chovu koní Norika muránskeho typu sa začala odvíjať v období 50-tych rokov 20. storočia
V roku 1995 bol v Muráni uznaný šlachtiteľský chov koní plemena norik typu muránskeho.

Na potulkách Muránskou planinou stretnete stádo pasúcich sa polodivých koní najpravdepodobnejšie na Veľkej Lúke. Ak ich tam neuvidíte, budú buď zavreté v ohrade, alebo sú na paši niekde inde. V každom prípade, ak budete mať to šťastie ich pozorovať, odnesiete si pekný zážitok.

Chov koní na Muránskej planine sa začal vybudovaním žrebčína na Veľkej Lúke v roku 1950. Počiatočné plemeno hucul bolo neskôr nahradené norikom.

Národný žrebčín Vás pozýva na „Tradičný deň otvorených dverí“ 1.5.2017
DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ 1.5.2017

Národný žrebčín Vás pozýva na „Tradičný deň otvorených dverí“ 1.5.2017

Program:

08.00 h. Odchod mimoriadneho vlaku z hlavnej stanice je o 8:00
Trasa Bratislava hl.st.- Úľany nad Žitavou - Zlaté Moravce - Topoľčianky a späť. Výlet vlakom do Topoľčianok usporiadáva
Klub priateľov histórie železničnej dopravy Bratislava, Informácie o voľných miestach - telefón: 0905372826, poprípade 20 minút pred odchodom vlaku
Cena lístka na vlak tam a späť je 10,- EUR dieťa a 14,- EUR dospelý

Po 20 rokoch sa vráti do Šamorína Dunajský pohárPočas dvoch augustových víkendov, Šamorín opäť ožije jazdeckým športom. Predstaví sa viac než 900 jazdeckých dvojíc z vyše 30 krajín.

Toto podujatie, so širokou škálou súťaží parkúrového skákania, z ktorých medzi najvýznamnejšie patria CSI 2*, počas prvého víkendu od 14. do 17. augusta a CSI3*, ktoré sa uskutočnia v termíne od 21.- 24. augusta nadchlo športovcov aj z tých najvzdialenejších krajín, ako napríklad Nový Zéland, Bermudy, Brazília, Kolumbia, Čile, či USA.

Celý areál je výnimočný. Slovensko môže rátať s tým, že ho začne navštevovať svetová jazdecká elita.V Šamoríne otvorili víkendovými pretekmi Hipo arénu, zameranú na všetky druhy jazdeckých konských športov, parkúr, dostihy, drezúru, ako aj vytrvalostné jazdecké preteky.

„Celý areál je výnimočný. Slovensko môže rátať s tým, že ho začne navštevovať svetová jazdecká elita. Už v auguste sa sem chystajú vrcholoví predstavitelia európskej jazdeckej federácie,“ uviedol tvorca dizajnu celého areálu Arno Gego z Aachenu (Nemecko).