A A A

Nové prípravky systémovej starostlivosti o rastlinyNádherné rastliny a čulý život vodných obyvateľov prepožičiavajú každému akváriu vlastný šarm. Nový Sera systém starostlivosti pozostáva z dvoch základných a štvorsystémových výrobkov pre starostlivosť o rastliny, ktoré sú vhodné pre individuálne potreby najrôznejších rastlín v akváriu.

Akákoľvek potreba minerálov a stopových prvkov pre rastliny môže byť vyvážene a cielene uspokojená so Sera flore-výrobkami. Potreba výživy je okrem iného ovplyvnená druhom, množstvom, silou osvetlenia a dĺžkou osvetlenia, teplotou a tiež ponukou kysličníka uhličitého. Keď chýba aj len jedna živina, prestávajú rastliny rásť a riasy sa kvôli chýbajúcej konkurencii rozširujú.

 

Sera výrobky starostlivosti o rastliny vypĺňajú špecifické medzery v starostlivosti. Základnej starostlivosti sú tu k dispozícii Sera florena a Sera florenette, ktoré obsahujú všetky potrebné minerály stopové prvky. Štyri špeciálne produkty pre systémovú starostlivosť umožňujú prispôsobenú starostlivosť. Sera flore vital a Sera flore plant obsahujú vzácne mikro a makro živiny, ktoré nezostávajú v akváriu dlho stabilné a preto musia byť denne dodávané. Sera flore carbo pokrýva zvýšenú potrebu a uhlík (Co2). Sera flore ferro dodáva rastlinám železo, ktoré v silne rastlinami vysadenom a osvetlenom akváriu často chýba. Žiadny z výrobkov pre starostlivosť rastlín neobsahuje meď, takže celý sortiment je veľmi vhodný tiež pre akvária s bezstavovcami.

S týmito šiestimi produktmi ponúka sera optimálnu podporu pre zdravy rast rastlín a je kľúčom pre úspešné Aquascapes v Nano-akváriu.

Výrobky značky Sera ponúka značková predajńa SR: www.serashop.sk a v ČR: www.serashop.cz